flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Історія суду

 

Вперше народний суд Запорізького району був розташований на території с. В-Хортиця Ленінського району Запорізької області.

 

З утворенням Верхнє-Хортицького району в січні 1944 року був заснований Народний суд Запорізького (сільського) району Управління Міністерства юстиції Верхнє-Хортицького району, після чого 20 лютого 1945 року отримав назву Народного суду Верхнє-Хортицького району Управління Міністерства юстиції.

Протоколом засідання виконкому Верхньо-Хортицької Райради Депутатів трудящих № 8 від 11 травня 1945 року була затверджена народним суддею Підшиваліна Марія Василівна, а протоколом № 23 від 27 жовтня того ж року затверджена на посаді заступника народного судді – Тупік Євгенія Трохимівна.

 

У вересні 1947 р. була створена друга дільниця Верхнє-Хортицького народного суду на підставі Указу Управління Міністерства юстиції УРСР по Запорізькій області №97 від 23.11.1947 року. З того часу та по грудень 1954 року на території Верхнє-Хортицького району діяло дві дільниці: перша та друга.

За результатами виборів народних суддів Верхнє-Хортицького району, 30 січня 1949 року народним суддею першої дільниці була обрана  Харченко Антоніна Миколаївна, а народним суддею другої дільниці – Гасаненко Іван Андрійович. Також на кожній дільниці було обрано 65 народних засідателів.

 

Верхнє-Хортицький народний суд Запорізького району був підпорядкований управлінню народного комісаріату юстиції УРСР по Запорізькій області.

 

Згідно з Указом Президії Верховної ради УРСР від 25 березня 1946 року Рада народних комісарів УРСР була перетворена в Раду Міністерств УРСР.

 

Народні комісаріати УРСР були перетворені в Міністерство, в тому числі було створено і Міністерство юстиції УРСР.

 

Контроль за роботою судів здійснювало Управління Міністерства юстиції УРСР при Запорізькому облвиконкомі.

 

На підставі Указу Президії Верховної ради УРСР від 30 серпня 1956 року «Про розширення прав обласних судів та ліквідації управлінь Міністерства юстиції УРСР при облвиконкомах було ліквідовано Управління Міністерства юстиції при Запорізькій обласній Раді депутатів трудящих і керівництво роботою народного суду почав здійснювати Запорізький обласний суд.

 

Згідно із Законом «Про судоустрій УРСР від 30 червня 1960 року передбачалось створення районних (міських) народних судів які і були створені з 18 грудня 1960 року.

 

В області діяло і було створено 28 міських (районних) народних судів, в тому числі продовжував роботу і Народний суд Верхнє-Хортицького району.

 

На підставі Указу Президії Верховної Ради УРСР від 31.01.1963 року та наказом МЮ УРСР від 07.02.1963 року затверджений новий розподіл народного суду – Верхнє-Хортицький суд об’єднаний з Червоноармійським народним судом та 1 березня 1963 року постійною сесією почав іменуватися Червоноармійським народним судом. Його розташування залишилось в с. В-Хортиця.

 

Згідно постанови Президії Верховного Ради УРСР від 21.01.1965 року та наказом голови Верховного Суду УРСР від 04 жовтня 1970 року №611 «Про утворення Міністерства Юстиції УРСР» на основі рішення Запорізького облвиконкому депутатів трудящих від 23 жовтня 1970 року був утворений відділ юстиції Запорізького облвиконкому депутатів трудящих, у ведення якого були передані районні та міські суди, в тому числі й Червоноармійський народний суд, який отримав нову назву «Запорізький районний народний суд».

 

На підставі наказу міністра юстиції УРСР від 22 травня 1975 року №22/5 та наказу начальника обласного відділу юстиції від 28 травня 1975 року № 29 при обласному відділі юстиції була створена централізована  бухгалтерія для обслуговування обласного відділу юстиції, міських та районних народних судів, в тому числі і Запорізького районного народного суду.

 

Згідно з рішенням восьмої сесії двадцятого скликання Запорізької обласної ради народних депутатів від 09.11.1988 року відділ юстиції та відділ ЗАГС об’єднані в обласне управління юстиції. Запорізький районний народний суд підпорядкований Запорізькому обласному управлінню юстиції.

 

Відповідно до Закону України «Про судоустрій України» з 24 лютого 1994 року у найменуванні районних народних судів виключене слово «народний», з того часу Запорізький районний народний суд почав найменуватися як «Запорізький районний суд».

 

На підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України Про судоустрій України» від 21 червня 2001  року районні суди отримали назву місцевих судів, з того часу Запорізький районний суд почав найменуватися як «Місцевий суд Запорізького району».

 

Згідно з Указом Президента України від 29 серпня 2002 року  № 780/2002 «Про державну судову адміністрацію України» створено територіальне управління державної судової адміністрації в Запорізькій області і місцевий суд Запорізького району став підпорядкований ТУ ДСА в Запорізькій області.

 

Відповідно до Закону України «Про судоустрій України» від     07 лютого 2002 року місцеві суди отримали назву районних, з того часу місцевий суд Запорізького району став іменуватися як «Запорізький районний суд Запорізької області». З такою назвою суд продовжує діяти і по сьогоднішній день.

 

З початку заснування з 1945 року Запорізький районний суд Запорізької області в різні часи очолювали:

-         Підшиваліна Марія Василівна

-         Харченко Антоніна Миколаївна

-         Трубкін Юрій Костянтинович

-         Євсєєва Ольга Миколаївна

-   Галянчук Микола Іванович

-   Яркіна Світлана Василівна

 

На теперішній час головою Запорізького районного суду Запорізької області є Громова Інна Борисівна.

 

У вересні 2013 року відбулося урочисте відкриття другої будівлі Запорізького районного суду Запорізької області, у зв’язку з чим суд розташований за двома адресами: м. Запоріжжя вул. Істоміна, 10 та вул. Істоміна, 37.

 

 

         На сьогоднішній день суддями Запорізького районного суду Запорізької області є:

Голова суду Громова Інна Борисівна

 

Суддя Ачкасов Олександр Михайлович

 

Суддя Ткаченко Марина Олександрівна

 

Суддя Мінгазов Роман Віамінович

 

Суддя Нікітін Володимир Володимирович

 

Суддя Сакоян Дмитро Іванович